Wycieczka do Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego i Zamku Chojnik

11 października 2023 r. klasa 3b wraz z nauczycielami i rodzicami wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Sobieszowa. Uczniowie mieli okazję odwiedzić Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego i obejrzeć wystawę „Klimatyczne Karkonosze”. Uczniowie na chwile mogli stać się obserwatorami i badaczami przeróżnych zjawisk przyrodniczych występujących w naszych górach. Odwiedzili również las nocą, udali się na wędrówkę przez wszystkie piętra roślinne Karkonoszy i poczuli na własnej skórze  karkonoski wiatr. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na Zamek Chojnik, gdzie wysłuchali legendy o księżniczce Kunegundzie i wspięli się na wieżę widokową, by stamtąd podziwiać piękne pasmo górskie. Ta wycieczka była wyjątkową lekcją przyrody i historii dla wszystkich uczestników.