Biblioteka

Biblioteka szkolna to miejsce rozwijania kreatywności i wspierania młodych ludzi

w poszerzaniu wiedzy z różnych dziedzin. Uczniowie są tu zachęcani do poszerzania swoich zainteresowań i pasji.

Przy bibliotece działają :

– koło „KLAMKA”, wzbogacające czytelnictwo uczniów. Oprócz ciekawych dyskusji

o książkach, przygotowywane są tu inscenizacje, zachęcające młodych czytelników do sięgania po publikacje i odwiedzanie biblioteki.

– koło teatralne „W zielone gramy”, które skupia uczniów klas 4 – 7 i aktywnie angażuje się w projekty szkolne. Edukacja teatralna to przestrzeń rozwijania różnych pasji.

W ramach promowania czytelnictwa  prowadzona jest akcja „Zaczytaj się na przerwie”. Biorą w niej udział dzieci i młodzież całej szkoły.

Od września 2023 roku biblioteka funkcjonuje w  nowym, przestronnym pomieszczeniu, wyposażonym w ciekawy księgozbiór.  Każdy uczeń ma szansę znalezienia tu przestrzeni dla siebie, a kącik wypoczynkowy umożliwia chwile relaksu.

Zapraszamy do naszego świata !

——————————————————————————————————
Godziny pracy wypożyczalni w roku szkolnym 2023/2024: od 8.00 do 14.00

Zaprasza Pani bibliotekarka mgr Katarzyna Mackiewicz

WARTO WIEDZIEĆ
Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Z księgozbioru mogą korzystać także rodzice, którym polecamy ciekawe książki z zakresu: wychowania, terapii pedagogicznej, dysleksji itd. Od trzech lat istnieje tzw. PÓŁKA DLA DOROSŁYCH. Gromadzimy na niej książki z zakresu literatury pięknej. Są one najczęściej darami od rodziców naszych uczniów.
Na strukturę zbiorów składają się książki, płyty CD i DVD, czasopisma. Zbiory podzielone są wg klasyfikacji dziesiętnej, z dostępem do półek.

Regulamin biblioteki szkolnej i czytelni