Wizyta Realschule z miasta partnerskiego Erfstadt

Dnia 4 września 2019 r. Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze gościła u siebie uczniów z Realschule z miasta partnerskiego Erfstadt w ramach projektu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży “Das Leben unserer Nachbarn in der polnischen Partnerstadt Ertstadts” (życie naszego sąsiada).
Goście mieli okazję zwiedzić szkołę oraz wziąć udział w pokazie talentów przygotowanym przez dzieci. Zarówno pokaz talentów wokalnych jak i tanecznych zachwycił niemieckim uczniów oraz ich opiekunów. Dwie dziewczynki (przygotowane prze Panią Karolinę Łysko) popisały się wspaniałymi głosami oraz pewnością siebie przed niemiecką publiką.
Po zwiedzeniu szkoły goście z miasta partnerskiego Erfstadt mogli zobaczyć zdolności taneczne uczniów z klasy 4b (przygotowanych przez pana Damiana Strączka). Występy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Następnie uczniowie z SP10 oraz goście z Niemiec wzięli udział w warsztatach językowych dotyczących zabytków Jeleniej Góry przygotowanych przez nauczycielki języka niemieckiego (p. Agnieszkę Blomkę oraz p. Ewę Wiśniewską-Kryla). Uczniowie w grupach polsko-niemieckim włożyli wiele wysiłku, by plakaty były wspaniałą pamiątką z pobytu w Polsce. Nie lada wyzwaniem okazała się dla nich, także nauka polskich łamańców językowych.

Na zakończenie nauczyciele zorganizowali uczniom mecz Polska- Niemcy. Ku zdumieniu wszystkich rozgrywka zakończyła się remisem.
To spotkanie było niesamowitą okazją zarówno do wymiany doświadczeń, zarówno między uczniami jak i nauczycielami oraz do nawiązania nowych przyjaźni.
Ewa Wiśniewska-Kryla

Galeria