Warsztaty anatomiczne na lekcji biologii

W tym tygodniu uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w warsztatach anatomicznych!

 

Uczniowie mieli okazję, po wstępie teoretycznym, dokonywać samodzielnie sekcji serca, oka i układu oddechowego.

 

Była to nauka poprzez doświadczenie, chociaż błysk skalpela przypominał, że to nie jest zabawa. Uczestnicy mogli poznać mechanikę działania poszczególnych struktur anatomicznych na materiale biologicznym. Dodatkowo nasi uczniowie musieli wykazać się umiejętnością współpracy, gdy dwie ręce nie wystarczały.

 

To doświadczenie było to możliwością do sprawdzenia siebie, szansą na odkrycie nowych zainteresowań i pasji związanych z medycyną, weterynarią lub naukami przyrodniczymi. To był naprawdę inspirujący dzień! 

 

Dziękujemy panu Krzysztofowi, nauczycielowi biologii, oraz edukatorom z IQuest za krwawą, ostrą i niezwykle pouczającą lekcję biologii. 

 

#WarsztatyAnatomiczne