Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10

Raz!
Raz do roku każdy z uczniów Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze ma możliwość usiąść naprzeciwko Dyrektora Szkoły bez książki, bez zeszytu, bez zadania domowego a także  bez przygotowania i … coś ugrać. Ba! Nawet wygrać! Jedyne co musi zrobić, to wziąć udział w turnieju o Puchar Dyrektora SP10. W tym roku, a dokładniej 23 kwietnia, szansę taką miał Piotr Krypczyk z klasy VII a  i Alicja Fudali z klasy III c. Niestety nie wykorzystali okazji, żeby wygrać, choć Alicja mocno dyrekcję szachowała (oczywiście na desce).

Turniej rozegrano tempem 10 minut na zawodnika na dystansie 5 rund. Łącznie, w dwóch grupach rozgrywkowych, udział w turnieju wzięło 28 zawodników i zawodniczek.

W grupie OPEN B (klasy I-III) z kompletem zwycięstw wygrał Dominik Sadocha z klasy 3 c, przed dwiema zawodniczkami z II b: Martyną Pieńkowską   (3,5 pkt) oraz Laurą Moryc (3 pkt).  Pozostałe wyniki zobaczycie tutaj:

(https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5753992601665536/results/5)

W grupie OPEN startowali uczniowie klas IV-VIII, grono pedagogiczne, rodzice a także po raz pierwszy absolwenci szkoły SP10. Bezkonkurencyjny okazał się absolwent szkoły Miłosz Kaszewski, który z kompletem punktów wygrał grupę, drugie miejsce zajął Bogdan Nalepa (rodzic) a trzecie miejsce Jagoda Romejko (również absolwentka). 
Zgodnie z regulaminem, puchar przechodni Dyrektora SP10 trafił do najwyżej sklasyfikowanego ucznia, a raczej uczennicy szkoły SP10 – Katarzyny Michalak. Szczegółowe wyniki oraz dalsze miejsca znajdują się tutaj (https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5827150843215872/results/5)

Okazja do rewanżu … za rok.