Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP10 2024

13 kwietnia rozegraliśmy siódmą edycję Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora naszej szkoły. Do rywalizacji zgłosiło się 32 zawodniczek i zawodników pochodzących z naszej szkoły lub ich rodzin. Jest to bowiem jedyny taki turniej w Jeleniej Górze, gdzie oprócz uczniów uprawnieni do gry są również absolwenci SP10 oraz rodziny byłych i obecnych uczniów. Głównym celem rozgrywek nie jest rywalizacja, choć tę wszyscy uwielbiają, a integracja i dobra zabawa. 
Jak co roku, najliczniejsza okazała się grupa najmłodszych uczestników, uczniowie klas I-III. Wystartowało w niej 16 szachistek i szachistów. To w tej grupie jest najwięcej emocji. Wygrane i przegrane partie widać od razu na twarzach dzieci. Tym razem bezkonkurencyjny okazał się Oskar Kosal, który z kompletem zwycięstw wygrał rywalizację. Na drugim miejscu uplasował się Mikołaj Miechur a na trzecim Maria Fudali. Wszystkie wyniki znajdziecie tutaj Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP10 w Jeleniej Górze Grupa A – ChessManager

Do rywalizacji w  Grupie B, przeznaczonej dla uczniów klas IV-VIII, zgłosiło się 10 szachistek i szachistów. Rywalizacja, oprócz standardowych nagród, toczyła się o “wieczną chwałę”. Zwycięzca tej grupy otrzymuje puchar przechodni, na którym znajdują się nazwiska wszystkich dotychczasowych triumfatorów turnieju. Jest więc o co walczyć. W tym roku na pucharze pojawi się nazwisko Alicji Fudali. Alicja zwyciężyła pokonując “o włos”, a raczej o punktację pomocniczą Aleksandra Rybackiego. Trzecie miejsce zajął Bartek Kępiński. Wszystkie wyniki znajdziecie tutaj
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP10 w Jeleniej Górze Grupa B – ChessManager

W najstarszej grupie, w której prawo startu mają absolwenci szkoły, grono pedagogiczne oraz rodziny zawodników wystartowało zaledwie 6 osób. Turniej został  rozegrany systemem kołowym (każdy z każdym), a wśród graczy panowała iście piknikowa atmosfera. Zwycięzcą okazał się Paweł Domagała (Dyrektor SP10), grając mało znane warianty obrony enerdowskiej (wariant Trabanta) na zmianę z gambitem armeńskim wariant zaporożca. Było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy a także obietnice rewanżu w przyszłym roku. 
Komplet wyników znajdziecie tutaj 
Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP10 w Jeleniej Górze Grupa C – ChessManager