The Big Challenge – wyniki

W dniach od 28 marca do 1 kwietnia 2022 roku 102 uczniów klas 4, 5, 7 oraz 8 wzięło udział w corocznym, międzynarodowym konkursie języka angielskiego The Big Challenge.
Dzięki poprawie sytuacji epidemiologicznej uczniowie mogli ponownie rozwiązywać zadania na komputerach w pracowni informatycznej zamiast w domu.

Konkurs The Big Challenge pochodzi z Francji i od kilku lat jest organizowany w SP 10. W tegorocznej edycji wzięło udział 439548 uczniów z 4873 szkół w 9 europejskich krajach (Polska, Austria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania). W Polsce do konkursu zgłosiło się 631 szkół (19959 uczniów), w tym 37 z Dolnego Śląska (1590 uczniów). W tym roku szkolnym widoczny jest zdecydowany wzrost liczby uczestników konkursu.

Konkurs zawierał pytania dotyczące gramatyki, słownictwa oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych, podzielone na zadania z zakresu czytania i słuchania. Każdy uczestnik pisał konkurs na poziomie odpowiednim dla danej klasy. Do zdobycia było 350 punktów (za niepoprawne odpowiedzi uczniowie mieli odejmowane punkty).

Poniżej prezentujemy tegoroczne wyniki:

Klasy 4 i 5 – poziom 1 (36 uczestników z SP 10):

Nikodem Żabski (5B) – I miejsce w szkole na poziomie 1, XX miejsce w województwie (292,5/350 pkt)

Klasy 7 – poziom 3 (18 uczestników z SP 10):

Piotr Krypczyk (7A) – I miejsce w szkole na poziomie 3, XX miejsce w województwie (310/350 pkt)

Klasy 8 – poziom 4 (38 uczestników z SP 10):

Jan Skrzyński (8E) – ponownie I miejsce w szkole na poziomie 4 oraz I miejsce w województwie (331,25/350 pkt)

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, plakat (UK/USA) oraz ołówek ze wzorem amerykańskiej flagi. Zdobywca pierwszego miejsca w województwie otrzymał specjalny dyplom honorowy oraz puchar, pamiątkową koszulkę oraz przenośny głośnik. Ponadto, każdy uczestnik otrzymał przynajmniej jedną nagrodę dodatkową:

– power bank,

– Frisbee,

– pop it,

– karty do gry,

– kalendarz ścienny (parki narodowe w USA),

– książeczkę z ciekawostkami nt. Wielkiej Brytanii,

– flagę na patyku (USA/UK),

– flagę dużą materiałową,

– książeczkę z serii ,,The Black Cab”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji, a naszym tegorocznym ósmoklasistom przypominamy, że mogą brać udział w The Big Challenge również w szkole ponadpodstawowej (w klasie 1).

Nauczyciele języka angielskiego