Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

SZKOLNE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W 2023 roku są to obchody szczególne, ponieważ przypada w nim 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej, która była niezwykle istotna dla rozwoju polskiej oświaty. Warto chociażby wspomnieć, że wprowadziła ona nauczanie w języku polskim oraz zajmowała się tworzeniem programów nauczania oraz opracowywaniem podręczników.

Klasa 7a wraz z wychowawcą przygotowała apel dla wszystkich oddziałów klasowych. Rozpoczął się on słowem wstępnym na temat historii i znaczenia Dnia Edukacji Narodowej (w roli konferansjera wystąpił Michał Długosz). Następnie siódmoklasiści zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Godzina wychowawcza”, w którym, oprócz wychowawczyni klasy (Zuzanna Krupa), można było zobaczyć postać Bułkowskiego (Adrian Łechtański), Darłowską (Zemfira Aliyeva), Kłopotowskiego (Piotr Wiśniewski), Modelską (Wojciech Sobczak), Porządnickiego (Stanisław Kyrcz) i Powsinogę (Antoni Bugajewicz). Uczniowie wspaniale wczuli się w swoje role i rozbawili publiczność. Po przedstawieniu zaprezentowała się solistka Laura Moryc z klasy 4B z towarzyszeniem kilku uczennic ze szkolnego chóru (Zuzanna Karasińska 4A, Adelina Boruk 4B, Julia Dziuba 7B, Wiktoria Karoń 7B, Nikola Woźniak 8A) – razem pięknie wykonały piosenkę ,,Będę nauczycielką”. Na zakończenie apelu uczniowie klasy 7A rozdali nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły upominki – pamiątkowe kartki z życzeniami oraz cukierki.

Dzień był pełen ciepłych słów skierowanych pod adresem wszystkich pracowników naszej szkoły. Doceniajmy ich codzienny trud i zaangażowanie w swoją pracę.