Świąteczne spotkanie w klasie 3B

W dniu 8 grudnia, uczniowie klasy 3B wraz z rodzicami, rodzeństwem, wychowawcą panią Alicją Krzyżyk i nauczycielem współorganizującym proces kształcenia Karoliną Zielińską, spotkali się w szkolnych murach, by razem celebrować atmosferę magii świąt. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu połączenie środowiska szkolnego i domowego, tworząc niezapomniany czas świąteczny dla uczniów i ich rodzin.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją dzieci, które opowiadały o polskich tradycjach świątecznych. Z dumą opowiadały o wigilijnym stole, dzieleniu się opłatkiem, a także o symbolice ozdób choinkowych. Dzieci zaśpiewały również świąteczne piosenki.

Po części artystycznej przyszedł czas na praktyczne działania. Rodzice wraz z dziećmi stroili choinkę, korzystając z różnorodnych ozdób. Dodatkową atrakcją było ozdabianie pierniczków upieczonych przez troskliwe mamy. Dzieci z wielkim zapałem dekorowały pierniczki lukrem i kolorowymi posypkami.

To spotkanie nie tylko umożliwiło integrację środowiska klasowego, ale również przypomniało o wartościach rodzinnych i tradycjach, które sprawiają, że Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe i magiczne.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo w tej pięknej uroczystości.