„Przyroda w słowach zaklęta” – szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III i IV-VIII

Świat przyrody był, jest i będzie szczególnie bliski dzieciom, które od najmłodszych lat zżywają się z naturą, obserwują ją, czerpią wiedzę. Tematyka przyrodnicza w literaturze dziecięcej odgrywa ważną rolę
w rozwoju dziecka. Dostarcza im śmiechu, jest źródłem fikcyjnego przeżywania lęków i triumfów.

W tym roku szkolnym konkurs odbył się pod hasłem „Przyroda w słowach zaklęta”. Przyroda fascynowała i fascynuje wielu poetów. Podczas konkursu usłyszeliśmy wiersze między innymi: Marii Konopnickiej, Danuty Wawiłow, Włodzimierza Ścisłowskiego, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima, a także Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Bolesława Leśmiana, Juliusza Słowackiego, Leopolda Staffa, Teofila Lenartowicza.

Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom recytatorski, potrafili przenieść nas w świat przyrody, dali dowód na to, że interesują się poezja i lubią wiersze.

W konkursie wzięło udział 45 uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej oraz 27 uczniów z klas IV-VIII.

Wyniki konkursu:

Michalina Nowacka 1a, Iga Struk 1b