Mistrzynie Dolnego Śląska!

Uczennice SP 10 osiągnęły ogromny sukces – wywalczyły tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska w koszykówce 3×3 dziewcząt.

Droga do złota rozpoczęła się od wygrania jeleniogórskiego turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej w grudniu 2021r. Organizatorem był ZPP-CWU w Jeleniej Górze. Nasza drużyna pokonała reprezentacje z jeleniogórskich szkół i awansowała do półfinału Mistrzostw Dolnego Śląska, który odbył się 17 stycznia 2022r. w Zgorzelcu. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” Wrocław, MOS Zgorzelec oraz SP 2 w Zgorzelcu. Dziewczęta pokonały reprezentacje szkół z Kamiennej Góry i Zgorzelca, zapewniając sobie awans do finału Dolnego Śląska.

16 marca 2022r. reprezentacja SP10 wzięła udział w Finale Dolnego Śląska w koszykówce 3×3 dziewcząt, którego organizatorem był Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu. Był to duży turniej z 24 szkolnymi zespołami chłopców i dziewcząt we wszystkich kategoriach wiekowych (Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada).

Po 3 trudnych, wyczerpujących i emocjonujących meczach naszych dziewcząt, zawody kończymy z kompletem zwycięstw i zostajemy MISTRZAMI DOLNEGO ŚLĄSKA!

Szkoła Podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze najlepsza na Dolnym Śląsku!

Wyniki meczów finałowych:

  1. SP10 Jelenia Góra – SP3 Polkowice 12:9
  2. SP10 Jelenia Góra – SP Piława Górna 9:8
  3. SP10 Jelenia Góra – SP24 Wrocław 12:2

Skład drużyny:

Karolina Kaławaj, kl.8d;  Julia Kicińska, kl.8e;  Julia Michalak, kl.8d;  Ida Wójcicka, kl.8c.

Nauczyciel/ trener:

Katarzyna Smajda-Młodnicka, Marcin Koperek

Serdecznie Gratulujemy ogromnego sukcesu uczennicom i trenerom.

Galeria