Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki za nami. Wielkie święto kreatywności obchodzone jest 15 września, w naszej szkole obchodziliśmy je dwa dni wcześniej.
Historia Petera Reynoldsa o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca uczniów. Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Od tej pory historia małej dziewczynki traktowana jest w 108 krajach całego świata jako inspiracja do organizowania inicjatyw, mających ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości uczniów oraz zachęcanie ich do tworzenia.
13 września uczniowie tworzyli artystyczne bluzki w kropki, na lekcjach zastanawiali się nad znaczeniem słowa “kropka”, oraz oglądali film o małej Vashti. Był to dzień, w którym każdy z nas mógł uwierzyć, że ma jakiś talent, że to co potrafi, może w przyszłości stać się wielkim atutem, dzień w którym mogliśmy uwierzyć, że nawet jeśli jeszcze nie odnaleźliśmy swojego talentu, to z pewnością wkrótce to nastąpi.

Galeria