Mali Odkrywcy SP10

5 marca 2020 gościliśmy w naszych progach przemiłych gości.  Pracownicy i uczniowie naszej szkoły zaprosili na Dzień Otwarty rodziców z dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym zostaną pierwszoklasistami.

Początek spotkania upłynął pod znakiem artystycznym. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne, wokalne i sportowe. Następnie przyszli pierwszoklasiści wraz z rodzicami zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły w niespotykany sposób. Dzieci miały za zadanie przechodzenie od klasy do klasy, za co otrzymywały punkty i na koniec wręczano im odznaki „Odkrywców Szkoły Podstawowej Nr 10”.
Szkoła mogła poszczycić się bogatą ofertą zajęć przygotowanych przez nauczycieli i uczniów:
● Zajęcia taneczne,

● Zajęcia wokalne,

● Zajęcia sportowe,

● Warsztaty teatralne – „Jajko czy kura …a może sum?”,

● Zabawy z chustą animacyjną,
● Warsztaty edukacyjne:

– matematyczny „Pobawmy się matematyką”,

– językowy Treetops „Małe kroczki” język angielski,

–  przyrodniczy „Eksperymenty dla małych i dużych”,

plastyczny „Ptaki cudaki”,
● Wiosenne zagadki,
● Szachy,
● Zajęcia komputerowe –  „Budowanie i czarowanie z Baltiem”.
Dzieci mogły udać się w „Wielką Podróż Małych Odkrywców” zwiedzając zakamarki i ciekawe miejsca w szkole: klasy lekcyjne, pracownie informatyczne, bibliotekę szkolną, salę przyrodniczą i językową, świetlicę szkolną, salę terapeutyczną, halę sportową. Mogli również zapoznać się z bogatą bazą dydaktyczną. Przyszli uczniowie mieli także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i odkrycia talentów. Każdy miał do wykonania określone zadania za, które otrzymał punkty. 
Wiele radości sprawiły przedszkolakom, przygotowane na zakończenie odznaki Odkrywców Szkoły Podstawowej Nr 10.

Opracowała: Karolina Łysko