Kiermasz z okazji Dnia św. Patryka

KIERMASZ Z OKAZJI DNIA ŚW. PATRYKA

15 marca 2024 roku został po raz drugi zorganizowany w naszej szkole kiermasz z okazji Dnia św. Patryka, patrona Irlandii. To popularne święto obchodzone jest co roku 17 marca nie tylko w Irlandii, ale również w innych krajach (głównie w USA).

Uczniowie klas 4-8 przygotowali na kiermasz wiele wspaniałych ciast, babeczek, napojów oraz kilka pysznych słonych przekąsek w kolorze symbolizującym Irlandię. Liczba produktów przerosła oczekiwania organizatorek kiermaszu – nie udało się od razu wystawić wszystkiego na przygotowane stoły, które zapełnione były po brzegi zielonymi przysmakami.

Kiermasz od samego rana cieszył się wielkim powodzeniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Przy okazji zakupów można było podziwiać wykonane przez uczniów klas 1-3 kapelusze skrzata irlandzkiego oraz plakaty nt. Dnia św. Patryka przygotowane przez uczniów klas starszych.

Uczniowie klas 4-8 sprzedawali produkty z wielkim zaangażowaniem i bardzo dobrze ze sobą współpracowali. Po skończonym kiermaszu pomagali w sprzątaniu stołów oraz przeliczeniu zebranych pieniędzy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg tegorocznego kiermaszu, który po raz kolejny okazał się sukcesem i dał społeczności SP 10 okazję do jeszcze większego zintegrowania się.

Nauczycielki języka angielskiego