FILTRUJEMY DLA BAŁTYKU

W roku szkolnym 2021/2022 świetlica szkolna przystąpiła do realizacji programu „Filtrujemy dla Bałtyku”, którego adresatem są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych.

Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem współczesnego świata – wszechobecny plastik. Z tym problemem borykają się nie tylko odległe, egzotyczne kraje czy oceany. To również nasz lokalny problem, dlatego chcemy zwrócić na niego uwagę. Czas, aby zadbać o Bałtyk, bo to jedyne morze, do którego mamy dostęp i do którego za pośrednictwem rzek trafiają zanieczyszczenia z całej Polski.

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym, ponieważ wierzymy, że jeśli naprawdę ma się coś zmienić – to trzeba zacząć edukację od najmłodszych lat. Ufamy we wrażliwość, empatię i otwartość dzieci. Chcemy im pokazać, jak ogromny wpływ na świat mają ich codzienne wybory i zachowania.

Koordynatorzy projektu: Ochota Magdalena, Ludwińska Natasza, Pławucka – Czyżyk Roksana