Dzień otwarty w naszej szkole

Dzień otwarty już za nami!

7 marca 2024 roku był dniem pełnym wrażeń, gdyż odbyły się w naszej szkole dni otwarte, które zgromadziły zarówno uczniów, jak i zainteresowanych rodziców. O godzinie 16:00 punktualnie rozpoczęliśmy nasze wydarzenie na hali sportowej, gdzie dyrektor serdecznie powitał wszystkich gości.

Jedną z głównych atrakcji artystycznych tego popołudnia była etiuda teatralna pt. “A to feler, czyli cuda na straganie”, którą przygotowała  pani Katarzyna Mackiewicz wraz z uczniami koła teatralnego. Nie zabrakło również występu chóru pod batutą pani Anny Skóry.

Pokaz taneczny, przygotowany przez pana Damiana Strączka i uczniów klasy 2c, oraz pokaz sportowy z akrobacjami pod kierunkiem pana Marcina Koperka, pani Natalii Koperek i pani Anny Bobowskiej dodatkowo urozmaiciły nasze wydarzenie, przynosząc radość i energię.

Po części artystycznej goście mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach. W pracowni kulinarnej pod opieką pana Wiesława Starca można było upiec i spróbować pysznych słodkich ciasteczek, natomiast zabawy z chustą animacyjną przygotowane przez Małgorzatę Chaber i Iwonę Dębską dostarczyły mnóstwo radości i śmiechu.

Dla osób zainteresowanych rozwijaniem umiejętności emocjonalnych i społecznych, pani Justyna Giwerska-Kmieć przygotowała gry i zabawy terapeutyczne pt. “Poznajemy swoje emocje”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z kolei zajęcia multimedialne z języka angielskiego, “Easy English”, przygotowane przez panie:  Justynę Strączek, Ewę Wiśniewską-Kryla oraz Joannę Czasnojć, umożliwiły uczestnikom poszerzenie swoich umiejętności językowych w sposób interaktywny i przyjemny.

Na fanów matematyki czekały fascynujące warsztaty matematyczne pt. “Pobawmy się matematyką”, przygotowane przez panią Adrianę Pogorzelską i Beatę Chmielewską, oraz zajęcia szachowe o nazwie “Szach Mat”, które poprowadziły panie:  Danuta Krupa-Rybacka i Natasza Ludwińska.

Dla miłośników nauk ścisłych przygotowano także wiele atrakcji, takich jak “Kodowanie na dywanie” prowadzone przez panią Małgorzatę Bieńkowską i panią Agatę Wójtowicz, czy eksperymenty chemiczne zorganizowane przez pana Damiana Strączka oraz fizykę na wesoło pod okiem pani Justyny Liber.

Dzieci mogły również poczuć się jak bohaterowie baśni podczas warsztatów “W świecie baśni”, przygotowanych przez panie: Katarzynę Kuszaj i Wiktorię Staszak, a także wykazać się kreatywnością podczas warsztatów plastycznych pt. “Ptaki Cudaki” z paniami: Elżbietą Kryjak, Roksaną Pławucką-Czyżyk i Joanną Załogą oraz “Jajo” zorganizowanych przez świetlicę szkolną pod z udziałem pań: Wanessy Wierzbickiej, Natalii Baszak, Katarzyny Karasińskiej i Oksany Pawlikowskiej.

Chcielibyśmy także serdecznie podziękować pani Justynie Liber i Elżbiecie Kryjak za piękną dekorację sali oraz wszystkim gościom za liczne przybycie i wspólne spędzenie tego wyjątkowego wieczoru.

Dni otwarte to nie tylko okazja do zaprezentowania osiągnięć szkoły, ale także możliwość integracji i wspólnej zabawy, która pozostanie w naszej pamięci na długo.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego niezapomnianego wydarzenia!