Dni Języków Obcych w Dziesiątce

W dniach 11-12.05.2023 świętowaliśmy w naszej szkole Dni Języków Obcych. 

W pierwszym dniu obchodów uczniowie klas 4-7 zaprezentowali stanowiska, na których znajdowały się przekąski wylosowanego przez siebie kraju i różne rzeczy z nim związane. Od 1 godziny lekcyjnej przy rozkładaniu stanowisk pomagali nauczyciele wychowawcy oraz zaangażowani rodzice. Było bardzo kolorowo i każda klasa przygotowała dania, które z powodzeniem kupowali młodsi koledzy z innych klas. Rozmaitości nie brakowało, a międzynarodowe przysmaki szybko znikały ze stołów. 

W drugim dniu obchodów święta języków obcych odbyły się krótkie prezentacje klas. Podczas występów dzieci były przebrane w barwy swoich krajów. Przedstawiały ciekawostki, piosenki, skecze, scenki sytuacyjne oraz tańce charakterystyczne dla danego kraju. Mogliśmy podziwiać zarówno talent muzyczny i taneczny wykonawców jak i talent językowy. 

Święto Języków Obcych obchodzone w naszej szkole miało na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz przypomnienie korzyści płynących z nauki języków obcych. 

Nauczyciele języków obcych dziękują wszystkim klasom oraz wychowawcom za zaangażowanie w obchody szkolnego święta.