Bieg Orląt Lwowskich

W walkach o Lwów w latach 1918-1919 zginęło 1421 dzieci i młodzieży, przy czym najmłodszy z nich Janek Kukawski miał 9 lat. To były Orlęta Lwowskie. Dlatego w biegu mogą wziąć udział dzieci w wieku 9 lat, więc raz w życiu i na tym polega wyjątkowość biegu. Dystans wynosi 1421 metrów.

Z inicjatywy Kuratora Dolnośląskiego i Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, nauczyciele zespołu wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali i przeprowadzili 28 września w naszej szkole  Bieg Orląt Lwowskich, w wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas trzecich.

W Biegu nie było zwycięzców ani przegranych. Celem było przebiec zakładany dystans – 1421 metrów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz pamiątkowy grawer z opisem wydarzenia.