Z kulturą na TAK!

Istnieją w naszym języku słowa, które powinny być ciągle używane. Słowa te stanowią klucz do ludzi, otwierają – można by rzec – pierwsze drzwi. Używanie ich powoduje, że jesteśmy także grzecznie traktowani. Mowa służy człowiekowi do porozumiewania się, mowa grzeczna pozwala porozumieć się szybciej.

Te słowa to: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam.

W dniu 18 maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie podsumowujące działania przeprowadzone w ramach programu autorskiego “W świecie magicznych słów” .  Uczniowie klas I-III  przygotowali wspólnie z nauczycielem Nataszą Ludwińska inscenizację o dobrym zachowaniu, mającą na celu przybliżenie dzieciom ważnych zasad savoir- vivre. Przedstawienie oparte było opartą na min. wierszach Jana Brzechwy oraz tekstach własnych. Spotkanie z kulturą zakończyło wspólne odśpiewanie “Piosenki Bardzo Kulturalnej”.