Wycieczka klasy 2d do Zamku Książ.

W dniu 23 października 2019 r. klasa 2d pojechała na wycieczkę do Wałbrzycha, a konkretnie do Zamku Książ. W zamku zobaczyliśmy wiele komnat, jak Salę Kinową, Salę Maksymiliana, Salon Zielony, Barokowy oraz Salon Gier. Poznaliśmy ciekawe legendy związane z zamkiem, a także historię jego dawnych mieszkańców. Po wyjściu z zamku kupiliśmy wiele pamiątek i wybraliśmy się do stadniny koni. Na samym końcu czekała nas wizyta w Palmiarni, która została zbudowana przez Jana Henryka XV dla jego żony, księżnej Daisy. Wszyscy mogli tam obejrzeć ponad 250 różnych gatunków roślin i kupić w sklepiku malutkie roślinki do domu. Serdecznie polecamy taką wycieczkę innym uczniom, ponieważ naprawdę warto wybrać się do tego trzeciego pod względem wielkości zamku w Polsce.
~wychowawca 2d

Galeria