Szachowe zmagania szóstoklasistów

15 czerwca 2023 chętni uczniowie klasy 6A oraz 6B wzięli udział w pierwszym międzyklasowym turnieju szachowym zorganizowanym przez Joannę Czasnojć i Katarzynę Kuszaj. Rolę sędziego pełnił Pan Łukasz Cudyk z Klubu Szachowego Jelonka. Z ramienia naszej szkoły nad przebiegiem turnieju czuwała Danuta Krupa-Rybacka.

Klasę 6A reprezentowało 11 zawodników (dwóch z V kategorią szachową), a klasę 6B – 9 (jeden z V kategorią szachową). Uczniowie rozegrali 6 partii. Byli dobierani w pary systemem szwajcarskim. Za zwycięstwo otrzymywali 1 pkt, za remis 0,5 pkt, a za przegraną 0 pkt.
W przypadku remisu w klasyfikacji ogólnej decydowała punktacja pomocnicza.

Niepokonany okazał się Marcin Kaszewski z klasy 6B (6/6 pkt), na drugim miejscu uplasował się Bartosz Kępiński z klasy 6A (5/6 pkt), zaś trzecie miejsce na podium zajął Miłosz Miechur również z klasy 6A (4/6 pkt).

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, wafelki oraz nagrodę rzeczową.

Turniej bardzo podobał się uczniom. Planowana jest jego coroczna organizacja, dlatego już teraz zachęcamy do udziału w nim za rok!

Wychowawczynie klasy 6A i 6B