Turniej o Puchar Dyrektora SP 10

Kolejna edycja turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 przeszła do historii. IX Turniej Szachowy ponownie zgromadził młodych miłośników królewskiej gry, którzy rywalizowali w sportowej atmosferze, prezentując wysoki poziom umiejętności oraz ogromne zaangażowanie.

KSz Jelonka od wielu lat wspiera i promuje szachy w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 10, dlatego cieszy nas, że z roku na rok wydarzenie przyciąga zainteresowanie uczniów oraz sympatyków szachów.

Emocji nie brakowało, a pięć rund systemem szwajcarskim wyłoniło zwycięzców.

W turnieju klas I–III bezkonkurencyjna okazała się Hanna Rybak z klasy 2d, która wygrała wszystkie partie i z kompletem 5 punktów zajęła pierwsze miejsce. Drugą lokatę wywalczyła Milena Niewęgłowska, również z klasy 2d, zdobywając 4 punkty. Taki sam dorobek miał Stanisław Bunikowski z klasy 2a, który dzięki punktacji pomocniczej uplasował się na trzeciej pozycji.

Gratulacje należą się Aleksandrowi Rybackiemu uczniowi klasy 8b, który zdobył przechodni Puchar Dyrektora SP 10 na najbliższy rok. Warto przypomnieć, że w poprzednich latach trofeum to należało między innymi do Jagody Romejko, Miłosza Kraszewskiego, Katarzyny Michalak, Piotra Hejke oraz Alicji Fudali.

Wyniki turnieju

Klasy 1–3

  1. Hanna Rybak – 5/5 pkt.
  2. Milena Niewęgłowska – 4/5 pkt.
  3. Stanisław Bunikowski – 4/5 pkt.

https://www.chessmanager.com/pl-pl/tournaments/6238242034810880/results/5

Klasy 4–8

  1. Aleksander Rybacki – 4/5 pkt.
  2. Alicja Fudali – 3/5 pkt.
  3. Maria Fudali – 3/5 pkt

OPEN

  1. Paweł Janic – 5/5 pkt.
  2. Paweł Domagała – 4/5 pkt.
  3. Rafał Nowicki – 3/5 pkt.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, zwycięzcom oraz organizatorom. Dziękujemy za sportową postawę, emocjonujące partie i wspólnie spędzony czas przy szachownicach.Ż yczymy wszystkim dalszych sukcesów i kolejnych udanych startów!

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.” – Paul Morphy