Trzecie i piąte miejsca w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w szachach 2023/2024

Corocznie uczniowie szkół podstawowych w Jeleniej Górze spotykają przy szachownicach by wyłonić Mistrzów Szkół Podstawowych z Jeleniej Góry w szachach. Organizatorem  zawodów był Zespół Placówek Pozaszkolnych – Centrum Wspierania Uzdolnień. W tym roku naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z dwóch kategorii wiekowych.

W Igrzyskach Dzieci przy szachownicach usiedli: Alicja Fudali (klasa 5a), Jan Janic i Aleksander Rybacki (klasa 6b) oraz Piotr Hejke (klasa 6d).  W Igrzyskach uczestniczyło 9 drużyn, szachiści zagrali systemem szwajcarskim tempem  15 minut na zawodnika. Nasi reprezentanci zajęli 5. miejsce.

W Igrzyskach Młodzieży Hanna Nalepa (klasa 7b), Marcin Kaszewski (klasa 7b), Bartosz Kępiński i Stanisław Kyrcz (klasa 7a) zmierzyli się z zawodnikami z 7 szkół i wywalczyli 3. miejsce!!!!!!!!!

Gratulujemy naszym młodym szachistom i życzymy dalszych sukcesów.