The Big Challenge

17, 18 i 21 kwietnia 2023 roku uczniowie klas drugiego etapu edukacyjnego po raz kolejny wzięli udział w corocznym, międzynarodowym konkursie The Big Challenge. W Polsce do zmagań językowych przystąpiło 23 921 uczniów klas 4-8. W naszej szkole konkurs pisało 87 uczniów (45 na poziomie 1, 16 na 2 oraz 26 na 4).
Konkurs ma ciekawą formułę, ponieważ pisany jest na komputerach z wykorzystaniem słuchawek (uczniowie mają 45 minut na rozwiązanie 45 zadań na czytanie i słuchanie z zakresu słownictwa, gramatyki oraz kultury i geografii krajów angielskiego obszaru językowego). Niewątpliwą zaletą The Big Challenge jest nie tylko jego internetowa forma, ale również duża ilość nagród, które otrzymują uczniowie.
 
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
 
Poziom 1 – klasy IV i V:
I m. – Paulina Lewandowska 5D
II m. – Maciej Dziuda 5D
III m. – Adam Wantuch 5B i Kinga Majska 5D
 
Poziom 2 – klasy VI oraz VII niemieckojęzyczne:
I m. – Wojciech Sobczak 6A
II m. – Nikodem Żabski 6B
III m. – Adrian Łechtański 6A i Nikodem Kołłątaj 6B
 
Poziom 4 – klasy VIII:
I m. – Aleksander Kurzelewski 8B
II m. – Franciszek Nowak 8A
III m. – Piotr Krypczyk 8A
 
Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy osiągnięć, a naszym ósmoklasistom przypominamy, że w The Big Challenge mogą wziąć udział po raz ostatni w przyszłym roku szkolnym w swoich nowych szkołach, tym razem na poziomie 5.
 
Nauczycielki języka angielskiego