THE BIG CHALLENGE – wyniki konkursu

W dniach 12-16 kwietnia 2021 roku 87 uczniów klas 4, 6, 7 oraz 8 wzięło udział
w corocznym, międzynarodowym konkursie języka angielskiego The Big Challenge.
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, uczniowie rozwiązywali zadania online ponownie w domu.

Konkurs The Big Challenge pochodzi z Francji i od kilku lat jest organizowany w SP 10.
W tegorocznej edycji wzięło udział 321 148 uczniów z 3 638 szkół w 9 europejskich krajach (Polska, Austria, Belgia, Holandia, Luksemburg, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania). W Polsce do konkursu zgłosiło się 417 szkół (11 580 uczniów), w tym 25
z Dolnego Śląska (804 uczniów).

Konkurs zawierał pytania dotyczące gramatyki, słownictwa oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych, podzielone na zadania z zakresu czytania i słuchania. Każdy uczestnik pisał konkurs na poziomie odpowiednim dla danej klasy. Do zdobycia było 350 punktów
(za niepoprawne odpowiedzi uczniowie mieli odejmowane punkty).

Klasy 4 – poziom 1 (18 uczestników z SP 10):

Nikodem Żabski (4B) – I miejsce w szkole na poziomie 1, I miejsce w województwie (345,5/350 pkt)

Klasy 6 – poziom 2 (20 uczestników z SP 10):

Szymon Klimek (6B) – I miejsce w szkole na poziomie 2, XVII miejsce w województwie (291,25/350 pkt)

Klasy 7 – poziom 3 (18 uczestników z SP 10):

Jan Skrzyński (7E) – I miejsce w szkole na poziomie 3, I miejsce w województwie
(325/350 pkt)

Klasy 8 – poziom 4 (31 uczestników z SP 10):

Mikołaj Meller (8B) – I miejsce w szkole na poziomie 4, I miejsce w województwie (323,75/350 pkt)

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, plakat (Nowy Jork albo Kalifornia) oraz ołówek ze wzorem amerykańskiej flagi. Zdobywcy pierwszych miejsc w województwie otrzymali dwa specjalne dyplomy honorowe oraz puchary, pamiątkowe koszulki oraz przenośne głośniki. Zdobywca I miejsca na poziomie 2 otrzymał medal. Ponadto, każdy uczestnik otrzymał przynajmniej jedną nagrodę dodatkową:

– power bank,

– frisbee,

– kalendarz ścienny (Australia),

– książeczkę z ciekawostkami nt. Wielkiej Brytanii,

– breloczek,

– flagę (USA/UK),

– lekturę uproszczoną z serii ,,The Black Cab” (poziom 1/2/3/4).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji!

Joanna Czasnojć