Spotkanie literackie z Bolesławem Prusem.

W minionym tygodniu obyły się dwa mini-wykłady biograficzno-literackie dot. życia i twórczości Bolesława Prusa. Okazją do przybliżenia uczniom postaci wielkiego pisarza i kronikarza był trwający w naszej szkole konkurs na portret pisarza dla klas I-III organizowany przez Panią Patrycję Turczyńską. Wykład poprowadził Pan Tomasz Balik – szkolny nauczyciel informatyki, ale także z zamiłowania prusofil i prusolog. Wykładu wysłuchały wszystkie klasy trzecie oraz po jednym oddziale z klas drugich, siódmych i ósmych. Jeśli ktoś chciałby lepiej poznać postać Bolesława Prusa, zachęcam do odwiedzenia strony jedynego w Polsce muzeum pisarza w Nałęczowie: http://www.muzeumlubelskie.pl/Muzeum_Boleslawa_Prusa_w_Naleczowie-1-261-40.html
Oprac. Tomasz Balik

Galeria