Projekt „Zwiadowcy są światu potrzebni” w Książnicy Karkonoskiej

Klasy czwarte biorą udział w projekcie Książnicy Karkonoskiej pt. „Zwiadowcy są światu potrzebni”. Celem projektu jest popularyzacja serii książek „Zwiadowcy” oraz „Drużyna” autorstwa Johna Flanagana poprzez zwrócenie uwagi na ich walory edukacyjne, przede wszystkim kształtowanie właściwych postaw wśród młodzieży takich jak praca zespołowa i stawianie sobie wyzwań. 
 
7.11.2023 r. klasy czwarte uczestniczyły w spotkaniu z harcerzami z Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze, podczas którego druh Radek, Wiktor i druhna Dagmara opowiedzieli o tym, jak wyglada praca zespołowa na zbiórkach ich drużyny. Uczniowie poznawali elementy umundurowania i słuchali przygód harcerzy. 
 
Dodatkowo każda z klas bierze też udział w warsztatach. Uczniowie klasy 4a układali własne historie z kart rysunkowych oraz dowiadywali się czym są elementy fantastyczne i realistyczne w powieściach fantasy. Klasa 4c tworzyła gazetkę o autorze lektury. Klasa 4b wybierze się do biblioteki już niebawem!