Projekt „Poznaj Polskę”

 W dniu 25 listopada 2023 roku uczniowie kl. 4a uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. W jej ramach dzieci zwiedziły:

  • ZOO wraz z niesamowitym Afrykarium ukazującym egzotyczną faunę
    i florę „czarnego lądu”,
  • zabytkowy i pełen uroku Rynek Starego Miasta (jeszcze piękniejszy dzięki  Jarmarkowi  Bożonarodzeniowemu),
  • Hydropolis – unikatowe centrum wiedzy o wodzie znajdujące się  w zrewitalizowanym po powodzi z 1997r. (zwanej powodzią tysiąclecia) obiekcie Zakładu Produkcji Wody Pitnej „Na Grobli”. Otwarte w 2015 r., od samego początku przyciąga rzesze turystów (od otwarcia odwiedziło je już 1,5 mln osób), a w 2021 r. zostało wyróżnione Złotym Certyfikatem przyznawanym przez Polską Organizację Turystyczną – najważniejszą nagrodą w konkursie na najlepszy produkt turystyczny w Polsce (zwaną Oscarem branży turystycznej).

Pełni wrażeń i porządnie zmęczeni, wszyscy szczęśliwie wrócili do domu, obiecując sobie, że pojadą tam znowu, ale tym razem na dłużej.