Pasowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 10

Dnia 10.10.2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze zgodnie z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją miała miejsce jedna z najpiękniejszych uroczystości szkolnych – pasowanie pierwszoklasistów.
77 uczniów klas pierwszych przystąpiło do ślubowania w obecności licznie zgromadzonych rodziców, babć i dziadków. Swoją obecnością uświetnili je: Pan Jerzy Łużniak – Prezydent Jeleniej Góry, Pan Wojciech Chadży – Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry, Pani Anna Bałkowska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Pan Ryszard Wach – Dyrektor Departamentu Edukacji oraz Pan Paweł Domagała – Naczelnik Wydziału Finansowania
i Zarządzania Oświatą.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 – Paweł Domagała witając zgromadzonych przytoczył słowa patronki szkoły, Marii Skłodowskiej-Curie – ” Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”. Właśnie tej wytrwałości i wiary w siebie oraz dobrych stopni i wielu radości życzył dyrektor swoim podopiecznym, którzy rozpoczynają wielką przygodę jaką jest nauka.
Do życzeń przyłączył się Prezydent, który osobiście pasował wszystkich pierwszoklasistów na Uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze.
Starsze koleżanki i koledzy specjalnie dla świeżo upieczonych uczniów przygotowali program artystyczny. Z dwiema piosenkami wystąpił chór szkolny “Dziesiąteczki”, a swoją etiudę pt. “Zostań przyjacielem” zaprezentowali członkowie koła teatralnego “Epidemia”.

Rodzice nie kryli wzruszenia, po części oficjalnej razem z dziećmi i wychowawcami udali się do sal lekcyjnych gdzie czekał na nich słodki poczęstunek.

Galeria