Obchody świąt majowych

Maj to miesiąc szczególny dla wszystkich Polaków. Obchodzimy wtedy ważne święta narodowe.

28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający majowe święta. Występujący uczniowie z klasy 7b przypomnieli, że 1 maja obchodzimy 19. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Święto Pracy. Z tej okazji podkreślono role pracy w życiu człowieka. Zwrócono też uwagę na Święto Flagi Rzeczpospolitej obchodzone 2 maja. Jednak najwięcej uwagi poświecono rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przedstawiono okoliczności uchwalenia i główne postanowienia pierwszej polskiej konstytucji. Wszyscy uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne. Serdeczne podziękowania dla pani E. Kryjak za oprawę muzyczna i pomoc w przygotowaniu uczniów.