Mistrzynie Dolnego Śląska

Koszykarki SP 10 Mistrzyniami Dolnego Śląska!

9 lutego 2024r. wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym “Dolny Śląsk” byliśmy organizatorami Finałów Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce dziewcząt kl. VII i VIII.

W finałowym turnieju udział wzięły 4 drużyny: SP Kotla – mistrz strefy legnickiej, SP 2 Ziębice – mistrz strefy wałbrzyskiej, SP 16 Wrocław – mistrz strefy wrocławskiej, SP 10 Jelenia Góra – mistrz strefy jeleniogórskiej.

Wyniki i klasyfikacja:

półfinały:

SP 10 Jelenia Góra –  SP 2 Ziębice 58:14

SP Kotla – SP 16 Wrocław 3:74

 

mecz o III miejsce:

SP 2 Ziębice – SP Kotla 46:22

 

mecz o I miejsce:

SP 10 Jelenia Góra – SP 16 Wrocław 33:16

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 10 Jelenia Góra
  2. SP 16 Wrocław
  3. SP 2 Ziębice
  4. SP Kotla

 

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze została Mistrzem Dolnego Śląska i uzyskała prawo startu w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych. Serdeczne podziękowania dla zgromadzonej w hali sportowej SP 10 publiczności za wsparcie i gorący doping: uczniów, pracowników szkoły i rodziców.

SP 10 reprezentowały: Borkowska  Aleksandra, Dąbrowska Zuzanna, Grześ Hanna, Hamowska Aleksandra, Masiukiewicz Liliana, Midera Hanna, Midera Zofia, Mrozewska Julia, Nalepa Hanna, Rymarowicz Joanna, Sobolewska Katarzyna, Sochacka Julia.

Nauczyciele: Katarzyna Smajda-Młodnicka i Marcin Koperek