Majowa lekcja patriotyzmu

Z okazji świąt majowych w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 7a wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Blomką. Program artystyczny obejmował pieśni patriotyczne, scenki rodzajowe oraz recytację wierszy, które wprowadziły społeczność szkolną w podniosły nastrój.

Podczas apelu przypomniano znaczenie najważniejszych majowych świąt dla Polski: 1 maja – Święta Pracy, będącego wyrazem szacunku dla pracy ludzkiej, 2 maja – Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, symbolizującego przywiązanie do barw narodowych oraz 3 maja – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju.

Uroczystość była piękną lekcją patriotyzmu i historii. Dziękujemy uczniom klasy 7a oraz pani wychowawczyni za zaangażowanie i wspaniałe przygotowanie apelu.