Konkurs EGiE

W czwartek 9.03.2023 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbyła się dziesiąta edycja konkursu EGiE (English ist einfach, Deutsch is easy). Do zmagań językowych z angielskiego i niemieckiego przystąpiło kilkanaście szkół podstawowych z regionu. Szkoły podstawowe otrzymały od organizatorów pierwsze testy już we wrześniu, żeby w ramach zmagań wewnątrzszkolnych móc wyłonić najlepszych uczniów do finału – etapu końcowego. Z naszej szkoły do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Laura Bussek – język angielski i niemiecki

Piotr Krypczyk, Szymon Klimek, Aleksander Kurzelewski, Adriana Turoń, Zuzanna Rokicka, Julia Woźniak, Kuba Markiewicz, Aleksandra Glazar, Alicja Naskręt – język angielski

W ostatecznej rozgrywce uczniowie pisali test językowy, a pięcioro najlepszych z
języka angielskiego i niemieckiego przedstawiało prezentacje na wybrany
wcześniej temat, oczywiście w języku obcym. Prace oceniało zgromadzone jury.

Warto dodać, ze konkurs został objęty honorowym patronatem Stowarzyszenia Miast
Partnerskich Erfstadt – Jelenia Góra.

Laura Bussek z klasy 8e zdobyła 2. miejsce z języka niemieckiego, z języka
angielskiego na 3. miejscu uplasował się Szymon Klimek z klasy 8b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.