KONKURS “JESTEŚMY UCZESTNIKAMI RUCHU DROGOWEGO”

Uczniowie klas pierwszych brali udział w Konkursie Plastycznym przygotowując prace dowolną techniką na temat “Bezpieczna droga do szkoły”. Prace ocenione zostały przez komisję konkursową, w skład której weszli: p. Grzegorz Rybarczyk (Straż Miejska), p. Ewa Wiśniewska-Kryla i p. Barbara Angielczyk (nauczyciele SP10) oraz organizator konkursu – Adriana Pogorzelska. Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na I piętrze korytarza szkolnego.

Uczniowie klas drugich brali udział w Turnieju, który odbył się w małej sali gimnastycznej. Klasy reprezentowały ośmioosobowe zespoły w trzech drużynach (2 osoby-drużyna wiedzy, 2 osoby-drużyna plastyczna, 4 osoby-drużyna sportowa), pozostali uczniowie byli kibicami. Dzieci pracowały zespołowo, a o zwycięstwie decydowała suma punktów na bieżąco umieszczanych na tablicach wyników, uzyskanych we wszystkich konkurencjach. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: p. Grzegorz Rybarczyk (Straż Miejska), p. Alicja Krzyżyk, p. Patrycja Turczyńska (nauczyciele SP 10) oraz prowadząca konkurs p. Adriana Pogorzelska.

Uczniowie klas trzecich brali udział w Konkursie Wiedzy, który odbył się w sali 109. Dzieci, reprezentujące swoje klasy uzupełniały test zawierający zestaw zadań polegających m. in. na podaniu odpowiedzi na pytania otwarte, rozwiązaniu krzyżówki oraz odpowiednim pokolorowaniu znaków drogowych. 14 uczestników konkursu pracowało indywidualnie, a o zwycięstwie decydowała suma punktów zdobytych za prawidłowe rozwiązane i uzupełnione zadania.

Na zakończenie konkursu rozdano wyróżnionym uczestnikom dyplomy przygotowane przez organizatora konkursu oraz nagrody ufundowane przez sponsora – przedstawiciela Straży Miejskiej p. Grzegorza Rybarczyka.

WYNIKI KONKURSU:

klasy I – Konkurs Plastyczny:

I miejsce – Jakub Matusik kl. 1b

II miejsca – Natan Kochan kl. 1b

III miejsca – Jakub Dubiel kl. 1a

wyróżnienia: Igor Swedura kl. 1c oraz Emilia Kaczmarczyk kl. 1b

klasy II – Turniej (konkurencje plastyczne, sportowe i wiedzy):

I miejsce – klasa 2a i klasa 2b

II miejsce – klasa 2d

III miejsce – klasa 2c

klasy III – Konkurs Wiedzy:

I miejsce – Mateusz Woźniak kl. 3c

II miejsce – Julia Jezierska kl. 3c

III miejsce – Stanisław Miśkiewicz kl. 3a

wyróżnienia – Adrian Łechtański kl. 3a oraz Dawid Kamiński kl. 3c

Galeria