Klasy szóste odkrywają tajniki folwarku szlacheckiego

W minionym tygodniu uczniowie klas szóstych przenieśli się w czasie, przygotowując niezwykły projekt pt. “W folwarku szlacheckim”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie nie tylko zintegrowali wiedzę z różnych dziedzin, ale także zaprezentowali efekty swojej pracy szerokiej publiczności.

Młodzi artyści stworzyli imponujące makiety folwarku szlacheckiego, ukazując autentyczne detale życia z XVI wieku. Przedstawili nie tylko architekturę, ale także stroje oraz zwyczaje szlacheckie.
 

Jednym z najciekawszych elementów projektu była prezentacja kuchni tamtych czasów. Uczniowie nie tylko opowiedzieli o dawnym sposobie przyrządzania potraw, ale również zaskoczyli pozostałe klasy, umożliwiając degustację i powąchanie przypraw używanych w XVI wieku.

Wszystkie prace zostały uroczyście wystawione na szkolnym korytarzu, tworząc barwną i edukacyjną wystawę. Uczniowie z innych klas mieli okazję podziwiać staranność wykonania oraz zgłębić tajniki życia szlacheckiego.

Serdeczne podziękowania należą się nie tylko uczniom, ale także ich zaangażowanym rodzicom, którzy wspierali młodych odkrywców w realizacji projektu. To dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się stworzyć niezapomnianą lekcję historii i tradycji dla całej społeczności szkolnej.

Inicjatywa pokazała, że nauka może być fascynująca i interdyscyplinarna, a zaangażowanie uczniów owocuje nie tylko wiedzą, ale również cennymi umiejętnościami społecznymi. Gratulujemy klasom szóstym i życzymy kolejnych pasjonujących projektów!