Klasa 5 a wspiera Schronisko dla Małych Zwierząt!

Klasa 5 a wybrała się 21.12. br., ze świątecznymi życzeniami i prezentami, do schroniska dla zwierząt. Zanieśliśmy 12 kg karmy suchej, puszki, koce, ręczniki, zabawki i różnego rodzaju akcesoria, ułatwiające pieskom wychodzenie na spacery. Wpłaciliśmy także uzbieraną kwotę pieniędzy, aby wykorzystano je dla potrzeb bezdomnych stworzeń. Naszym celem był również wybór kolejnego pieska do adopcji wirtualnej, ponieważ 3, które do tej pory były pod naszą opieką, na szczęście szybko znalazły szczęśliwe domy.
Obejrzeliśmy pomieszczenia socjalne w schronisku. Przygotowuje się w nich posiłki i utrzymuje w czystości miski. Każdy pies ma przydzielaną karmę w zależności od diety, jaką musi stosować ze względu na swoje zdrowie. Zwiedziliśmy także psi szpitalik, czyli izolatki, w których przebywają chore, leczone, dochodzące do zdrowia zwierzęta.
Najwięcej emocji i wzruszeń przeżyliśmy odwiedzając psy, mieszkające w boksach. Każdy z nich garnął się do nas. Były takie, które wystawiały nosy, łapki, szukając bliskości człowieka. Mamy nadzieję, że szybko znajdą ciepłe domy i rodziny, których staną się pełnoprawnymi członkami.
Do wirtualnej adopcji wybraliśmy 8-letniego nowofunlanda Messiego i , prawie niewidomego, czekającego na operację oka, 1,5- rocznego Oriona.
Do schroniska, w odwiedziny do zwierząt, wybierzemy się wiosną. Będziemy wtedy mogli wyprowadzić psy na spacer. Dzisiaj w życzeniach, przekazaliśmy im nasze najszczersze myśli, aby szybko znalazły prawdziwe domy.