Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2022

Dzięki oddanym przez Państwa głosom w 2021 roku zrealizowaliśmy projekt “Radosna Dziesiątka”, uczniowie naszej szkoły cieszą się z nowoczesnego placu zabaw, szachownicy do gry na zewnątrz, stacji do STREET WORKOUTU, nowej bieżni lekkoatletycznej.

W tym roku projekt składa się z trzech działań. Pierwsze to wykonanie nawierzchni poliuretanowej na obecnym boisku asfaltowym. Kolejne to wykonanie prac montażowych i elektrycznych na terenie szkoły. Stworzona zostanie także tzw. zielona klasa umożliwiająca przeprowadzenie lekcji oraz organizację spotkań na świeżym powietrzu. Celem projektu jest rozbudowa bazy sportowej i dydaktycznej SP 10, poprawa bezpieczeństwa uczniów i innych osób korzystających z infrastruktury znajdującej się na terenie szkoły.

Szczegóły: https://konsultacje.jeleniagora.pl/pl/budzet/szczegoly-projektu/24

 

Głosowanie odbywa się od  wtorku 05.10.2021  r. od godz. 8.00 do  wtorku 12.10.2021 r. do godz.14:00

Kto może oddać głos?

 • Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Jeleniej Góry.

Jak głosujemy?

 • Głosujemy elektronicznie lub papierowo.
 • Elektronicznie za pomocą Portalu Partycypacji Społecznej na stronie: konsultacje.jeleniagora.pl
 • Papierowo w jednym z 7 wyznaczonych punktów na terenie Miasta :
 1. Główny budynek Ratusza ( hol na parterze)
 2. Centrum Obsługi Klienta przy ul. Ptasiej 6a
  Filie Książnicy Karkonoskiej  :
 3. ul. Cieplicka 172 ( Muflon)
 4. Pl. Piastowski 32
 5. ul. Wrocławska 71
 6. ul. Sygietyńskiego 7
 7. Biuro Obsługi Mieszkańców  Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Różyckiego 19

Ile można oddać głosów?

 • Każdy uprawniony głosuje tylko jeden raz.
 • Osobie uprawnionej, w ramach jednorazowego głosowania, przysługuje możliwość wskazania na jedną propozycję projektu w ramach projektów „twardych”, na jedną propozycję projektu w ramach projektów „miękkich” i na jedną propozycję w ramach projektów „zielonych”.
 • Proces głosowania w Portalu odbywa się w zakładce budżet obywatelski poprzez kliknięcie „ODDAJ GŁOS” przy wybranych projektach.
 • Wskazanie jednej propozycji projektu (np. tylko „twardego”, „miękkiego” czy „zielonego”), nie powoduje nieważności głosu.
 • W celu zapewnienia bezpośredniości głosowania, papierowe karty do głosowania będą numerowane i wydawane pojedynczo mieszkańcom w punktach do głosowania.
 • Mieszkańcy głosują osobiście w wyżej wyznaczonych punktach.