I Mistrzostwa Polski w Solvingu Juniorów SzachMaks

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Mistrzostwach Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych (Slowingu) Juniorów. Młodzi szachiści zmierzyli się z najlepszymi graczami w kraju. Patronat nad konkursem objęła reprezentacja Polski w solvingu szachowym, 11-krotni (z rzędu!) złoci medaliści drużynowych mistrzostw świata, a celem przewodnim staje się wychowanie ich następców.

Szachmaks jest oryginalną koncepcją konkursu szachowego, która wykorzystuje technologie informatyczne.  Zadaniem konkursowym uczestników jest samodzielne rozwiązywanie dopasowanych do wieku 24 zadań lub pytań szachowych.

W konkursie wzięło udział 717 uczniów z około 160 szkół z całego kraju.

Oto wyniki:

Alicja Fudali klasa 2a 4. miejsce w województwie, 11. w kraju

Igor Swedura klasa 2c 9. miejsce w województwie, 94. w kraju

Piotr Hejke klasa 3d 6. miejsce w województwie, 29. w kraju

Aleksander Rybacki klasa 3b 10. miejsce w województwie, 48. w kraju

Maks Wandzel klasa 3d 15. miejsce w województwie, 78. w kraju

Szymon Fąfrowicz klasa 5a 6. miejsce w województwie, 55. w kraju

Katarzyna Michalak klasa 7b 2. miejsce w województwie, 22. w kraju

Jagoda Romejko klasa 8b 4. miejsce w województwie, 22. w kraju

Miłosz Kaszewski klasa 8c 5. miejsce w województwie, 25. w kraju

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.