Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października (w poniedziałek), przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, obchodzony od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. W tym dniu, w naszej szkole odbyły się warsztaty, które miały na celu podniesienie umiejętności i wiedzy, na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania akcji serca. Nasi uczniowie, pod czujnym okiem wolontariuszy (Hanny Mazur, Toli Musiał, Jagody Rybak – 5c, Zuzanny Powroźnik – 6d, Nikoli Woźniak – 8a) mogli nauczyć się jak prawidłowo sprawdzić oddech u osoby nieprzytomnej oraz podjąć się wykonania resuscytacji.
Uczniowie chętnie przystąpili do nauki resuscytacji mając na uwadze fakt, że posiadanie umiejętności niesienia pierwszej pomocy jest “na wagę życia”. Dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi serca szanse na przeżycie wzrastają do nawet 50%, dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas potrafił udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu zanim dotrze Zespół Ratownictwa Medycznego.

Organizatorem wydarzenia była pani Magdalena Ochota.