Dzień Świętego Patryka z Dziesiątką, czyli tradycje krajów anglojęzycznych

W dniu 17 marca 2022 r. obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka (ang. Saint Patrick’s Day) – irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, święto patrona Irlandii. Uczniowie tego dnia mieli na sobie zielone elementy stroju, takie jak np. trzylistna koniczyna lub ubrali się na zielono, ponieważ kolor zielony jest symbolem tego święta. Wśród atrakcji znalazła się również popularna obecnie „fotobudka”. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie plastyczno-językowym „Beautiful Ireland”. Odbył się również konkurs wiedzy „Irish Quiz” w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii wiekowej dla klas IV wzięło udział 19 uczestników. Natomiast w kategorii wiekowej dla klas V-VII: 27 uczestników. Uczniowie przygotowywali się do quizu podczas lekcji przeprowadzonych przez nauczycieli języka angielskiego.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Konkurs wiedzy „Irish Quiz” dla klas IV:

 I m. – Paulina Lewandowska z kl. 4D

II m. – Matylda Szagała z kl. 4B

III m. – Jan Janic z kl. 4B

Konkurs wiedzy „Irish Quiz” dla klas V-VII:

 I m. – Zuzanna Rokicka z kl. 7A

II m. – Julia Woźniak z kl. 7E

III m. – Kuba Markiewicz z kl. 7a

Konkurs plastyczno-językowy „Beautiful Ireland”

 I m. – Helena Szczepocka z kl. 4B

II m. – Maja Baranowska z kl. 4C

III m. – Barbara Sabinarz z kl. 8E

Wyróżnienie – Matylda Szagała z kl. 4B, Justyna Czarnecka z kl. 4C

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji!

Nauczyciele języka angielskiego