Żywe lekcje historii przygotowane przez agencję artystyczną

Dnia 16 października naszą szkołę odwiedził pan Michał Rychlicki z agencji artystycznej “Pan Michał”. Przygotował dla naszych uczniów dwie żywe lekcje historii. Klasy czwarte i piąte uczestniczyły w lekcji “Ave Roma – starożytny Rzym”. Dowiedziały się, jak to możliwe, że z maleńkiej osady powstało imperium, które w szachu trzymało cały starożytny świat. Uczniowie poznali relacje, jakie panowały pomiędzy poszczególnymi warstwami społecznymi. Niektórzy mogli poczuć na własnej skórze, czym była niedola niewolnika, czym chwała gladiatora, czym odpowiedzialność za państwo senatora. Klasy szóste, uczestnicząc w lekcji “Bolesław Chrobry, czyli jak zostać królem” poznały biograficzną opowieść o pierwszym polskim królu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie. Rekwizyty, repliki broni i zbroi oraz poczucie humoru prowadzącego ułatwiły poczuć klimat prezentowanych epok.

18 października klasa Vd gościła na lekcji wychowawczej Panią Małgorzatę Dowhanycz – Turoń, sędzię Sądu Rejonowego Wydziału Gospodarczego w Jeleniej Górze. W czasie spotkania Pani Małgorzata w bardzo ciekawy sposób zapoznawała uczniów z tajnikami zawodu sędziego. Lekcję urozmaiciła atrybutami sędziowskimi, takimi jak Kodeks Postępowanie Cywilnego, toga sędziowska czy figurka Temidy. W części warsztatowej uczniowie mieli możliwość napisać wyrok sędziowski. Klasa Vd bardzo dziękuje Pani Magorzacie Dowhanycz – Turoń za zaangażowanie w proces wychowawczy i dydaktyczny.

Galeria