Apel z okazji Święta Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada odbył się uroczysty apel z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. O godzinie 11.11 szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły odśpiewali hymn narodowy. Uczniowie klasy 3a, 3b, 3c, 8a i 8c przygotowali i przedstawili  najważniejsze wydarzenia historyczne, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów kl. I – VIII  i uczennicę kl. 6c Julię Dziubę wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.